Навігація
Партнёрі

Бджолоїдка


 • Розділ: Птахи |
 • Переглядів: 5600 |
Бджолоїдка
Бджолоїдки - повітряні акробати.

Бджолоїдки мешкають в багатьох частинах Австралії, Азії, Африки і на півдні Європи. У неволі ці пташки зустрічаються рідко. Багато видів бджолоїдок не бояться людини. У польоті вони вправнішим і спритнішими багатьох найшвидших комах. Деякі з цих видів птахів живуть великими дружними сім'ями, в яких родичі допомагають один одному ростити пташенят.

Любителів птахів перш за все приваблює її яскравий, барвистий вбрання. Зазвичай у птахів, які харчуються комахами, оперення блякло й непримітне. Бджолоїдки ж відрізняються багатою забарвленням і вражають своїми акробатичними трюками. У їх оперенні переважають синьо-зелені, блакитні, червоні та жовті тони. А деякі види, наприклад золотисті бджолоїдки, можуть похвалитися і багатьма іншими відтінками! Недарма австралійську бджолоїдку навіть називають райдужної.

Бджолоїдки ловлять комах на льоту. А оскільки вони віддають перевагу великим і швидкокрилого комах, таким, як бджоли, оси і шершні, їм самим потрібно бути спритними та моторними. У цьому бджолоїдка допомагає гострий зір. Наприклад, золотисті бджолоїдки можуть помітити бджолу чи здійсню на відстані ста метрів.

Щоб спіймати здобич, деякі бджолоїдки користуються технікою пікірування, стрімко атакуючи комаха зверху. Але частіше вони займають сторожовий пост на виступаючої гілці і, помітивши здобич, стрімголов кидаються на неї. Інші види бджолоїдок використовують ще більш складну техніку. Вони пристроюються під комах або позаду нього в так званій мертвій зоні і летять ледь не торкаючись землі. Потім, трохи збільшивши швидкість, вони витягують головку і хапають комаха своїм довгим дзьобом.

Деякі види африканських бджолоїдок в пошуках їжі вдаються до послуг сторонніх. Вони люблять йти слідом за великими тваринами, птахами і навіть вантажівками, які на своєму шляху полохали комах. Хоробра червона бджолоїдка навіть їздить верхи на страусів, кіз і зебрах. Ці тварини для неї - зручний спостережний пост. Крім того, вони полохали коників і сарану. Якщо у савані виникає пожежа, червоні бджолоїдки тут як тут. Підлітаючи до вогню, ці безстрашні пташки з жадобою поїдають рятуються коників.

Сонячні ванни, чистка пір'я та купання.

Щоб здійснювати стрімкі польоти, треба утримувати пір'я в чудовому стані. У бджолоїдок є безліч способів з видалення паразитів і бруду. А справа ця надзвичайно важливе. Звичайна бджолоїдка присвячує «косметичних процедур» десять відсотків свого часу.

Вранці птиці люблять купатися у сонячних променях, і в цей час вони звичайно чистять свої пір'ячко. Очевидно, на сонці паразити стають більш активними, і від них буває легше позбутися. Деякі види бджолоїдок люблять приймати спільні сонячні ванни: птахи сидять поруч в одній і тій же позі. Повернувшись спиною до сонця і розкинувши крильця, вони нагадують відпочиваючих на пляжі туристів.

А ось миються бджолоїдки не так вже й часто. На льоту вони швидко занурюються у воду - от і все купання. У посушливих районах бджолоїдки змушені обходитися пиловими ваннами. Після цього птахам неодмінно потрібно почистити і розчесати свої пір'ячко. Ці щоденні процедури - основний спосіб позбутися від паразитів, які доставляють чимало неприємностей гніздяться в земляних норах птахам, таким, як бджолоїдки.

Пташині «гуртожитку».

Більшість бджолоїдок дуже товариські. Деякі види гніздяться великими колоніями, в яких іноді налічується до 25 тисяч птахів. Їх «гуртожитку» зазвичай розташовуються на стрімких піщаних берегах, у яких птахам легко вирити нори. Спільне проживання допомагає їм краще захиститися від хижаків і швидше знайти місце, де можна добре поживитися. Навіть вирушаючи на пошуки їжі, товариські бджолоїдки тримаються разом і голосно щебечуть.

Деяким видам, наприклад білогрудої бджолоїдка, ростити пташенят допомагають родичі. Помічники зазвичай бувають дітьми тих же батьків, і завдяки їх зусиллям бджолоїдки можуть виростити вдвічі більше пташенят. Ці помічники зазвичай виконують всі батьківські обов'язки: допомагають рити нору, висиджувати яйця і, що найголовніше, годувати пташенят.

Бджолоїдки дуже люблять збиратися разом у сімейні зграйки. Нерідко пташки перелітають з місця на місце, підсідаючи ближче один до одного. Ця особливість допомагає їм зберегти тепло під час прохолодних ночей.

У цих чарівних пташок є улюблений делікатес - бджоли. Вони також їдять ос і шершнів, що полюють на бджіл, а восени поїдають старих бджіл, які часто заражають вулик хворобами.

Піймавши комаха з жалом, наприклад бджолу або осу, бджолоїдка потрібно бути вкрай обережною, щоб не проковтнути здобич разом з отрутою. Зазвичай вона сідає на гілку і потирає про неї черевце комахи, щоб видалити отруту. Час від часу бджолоїдка прикриває повіки, щоб отрута не потрапив їй в очі.


 •  (голосов: 4)
 • Стрикоза
 • Шершень
 • Синиця
 • Перепілка
 • Терміти
 • Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии в данной новости.

  Copyright © 2010-2013 inforrest.info